ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10827 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Policie zatkla Garygo Glittera

0 Petr Hašek 30.10.2012

Britská policie zatkla a vyslýchala bývalou rockovou hvězdu Garyho Glittera. Osmašedesátiletého muže vyšetřuje v souvislosti s pedofilním skandálem již zesnulého moderátora BBC Jimmyho Savilea.

Po deseti hodinách ho úřady propustily na blíže neupřesněnou kauci s tím, že má přijít na výslech v polovině prosince. Policejní mluvčí médiím řekl, že Glitter (vlastním jménem Paul Gadd) byl zatčen v souvislosti s operací Yewtree. Jedna svědkyně totiž uvedla, že jej zastihla in flagranti v Savilleově šatně v BBC.

Někdejší rockový zpěvák byl kvůli držení dětské pornografie uvězněn v roce 1999 v Británii. V roce 2006 byl odsouzen ve Vietnamu ke čtyřem letům vězení za sexuální zneužívání dětských prostitutek ve věku 10 a 11 let. Kvůli podezření z pedofilních deliktů byl v roce 2002 vyhoštěn z Kambodže.

Skandál bývalého moderátora BBC bobtná. Savile, který zemřel loni ve věku 84 let, má podle Scottland Yardu na svědomí na tři stovky obětí, převážně mladých dívek. Sexuální obtěžování mu procházelo bez povšimnutí médií či veřejnosti čtyři desítky let.

JŠp