ivermectina para ces serve para humanos ivermectin injection manufacturers in india liquid ivermectin for human use ivermectina sirve para perros ivermectin tablets usp hitek uses in hindi do you take ivermectin with food
ahead – 1220×100, 1200×100, 320×50
ahead – merici 1220×200

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6830 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Police Symphony Orchestra zahrál pro více než 80 měst a obcí

0 jsk 1.2.2021

Symfonický orchestr Police Symphony Orchestra (PSO) z Police nad Metují v sobotu 30. ledna odehrál patnáctiminutový živý koncert Na slyšenou!, komponovaný jako happening na podporu živé kultury. Prostřednictvím místních rozhlasů zazněly čtyři skladby (Krkonošské pohádky, Hladiny, Warvick Avenue a Slunečný hrob) ve všech čtrnácti krajích Česka. Podle odhadů organizátorů mohlo přenos slyšet až 300 tisíc lidí.

Šedesátičlenné těleso živě odehrálo z kulturního zařízení Pellyho domy v Polici nad Metují, kde bylo možné dodržet bezpečné rozstupy a všechna další opatření. Zároveň před akcí absolvovali hudebníci testy na nemoc covid-19.

Hudba byla přenášena prostřednictvím skrytého odkazu na kanálu YouTube, který dopředu obdrželi přihlašovatelé z jednotlivých míst. Už v průběhu přenosu dostával orchestr zpětnou vazbu, většinou, že spojení je navázáno. Pro některé obyvatele bylo vysílání překvapením, například pro rodinu Mikolášíkovu z Hradce Králové, kteří s dvěma chlapci přijeli na chalupu do obce Javor u Teplic nad Metují.

„Byli jsme právě venku a najednou slyšíme hudbu. Naši synové byli velmi překvapeni, protože z města obecní rozhlas neznají. Na chvíli dokonce přestali řádit ve sněhu a jen se divili, co to tu hraje. A mě potěšilo, když jsem slyšela zpívat Jana Sklenáře, kterého znám z hradeckého Klicperova divadla. Bylo to moc milé a mělo by to být častěji. Už nám ta kultura opravdu chybí,“ řekla Míša Mikolášíková.

Byla ale také místa, kterým se spojení navázat nepodařilo, například v Předměřicích nad Labem, kde bohužel bylo ticho. Hudebníci akci připravovali pouze několik dní, za tu dobu dokázali svou výzvou oslovit více než osmdesát obcí a měst, odkud bylo potvrzeno, že se připojí. Nejmenší byla podle všeho Suchá Lhota u Litomyšle s 83 obyvateli. Největším městem pak devadesátitisícové Ústí nad Labem.

Orchestr se happeningem „Na slyšenou“ hlásil k iniciativě #kulturunezastavis, založenou pražským souborem Cirk La Putyka. Iniciativa si klade za cíl přinášet živou kulturu publiku v období pandemické krize. Bezpečně a s respektem k vládním nařízením. V průběhu pandemie se tak umělcům staly podiem mnohdy ulice, dvorky, vitríny obchodů a hledištěm okna a balkony bytů, nemocnic nebo domovů důchodců. K iniciativě se připojili profesionální nebo amatérské soubory a instituce napříč Českou republikou například v happeningu Majáky české kultury.

Komentáře