ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19437 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Police Symphony Orchestra vystoupí na třech nádražích

0 jsk 25.8.2020

Mladí hudebníci z Police nad Metují, kteří si říkají Police Symphony Orchestra, zakončí letošní prázdniny sérií koncertů ve vybraných nádražních budovách. Partnerem jejich turné je totiž Správa železnic. Pro téměř šedesátihlavý orchestr byla vytipována nádraží v Plzni (27. 8.), v Pardubicích (29. 8.) a turné zakončí v Praze (30. 8.).

Koncerty budou vždy dva – od 15 a od 18 hodin. Náhodní i cíleně příchozí diváci dostanou pořádnou porci současné moderní hudby pod taktovkou Joela Hány. Zpívat budou cellistka Karolína Soukupová a herec Jan Sklenář.

„Turné po nádražích symbolicky navazuje na loňské pouliční hraní orchestru, kdy jsme odehráli čtrnáct koncertů na nejrůznějších místech, včetně pražského nádraží,“ vysvětluje zakladatelka orchestru Petra Soukupová. „Letos se budeme zastavovat pouze v nádražních budovách, kam přivezeme různé hudební žánry.“

Z turné vynechaný pátek 28. srpna pak muzikanti stráví v Hradci Králové, odkud bude jejich (pro veřejnost nepřístupný) koncert přenášet živě Český rozhlas Radiožurnál v rámci letní série Koncerty pro jiné myšlenky.