ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11393 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Police Symphony Orchestra se rozrůstá o pěvecký sbor

0 jsk 9.3.2022

Mladé nadšenecké těleso z Police nad Metují, které si říká Police Symphony Orchestra, se v průběhu své dvanácté koncertní sezony rozroste o vlastní smíšený pěvecký sbor. Zakládá ho právě nyní a nabírá zpěváky.

Mladí poličtí muzikanti už v minulosti s pěveckými tělesy spolupracovali, takže propojení početného tělesa a sborového zpěvu už několikrát zažili. Nové projekty však stále více ukazují, že specifický přístup orchestru a náročnost projektů je nutné propojit s podobně fungujícím hudebním organismem.

„S nápadem přišel už před časem David Ostružár. Původně jsme sbor chtěli sestavit a využít pro projekty až v roce 2023, ale přišlo to dřív a cítíme teď šanci, jak spojit nové hudební nadšence, kteří budou PSO dále rozvíjet. A protože se na podzim roku 2021 začal na Litomyšlsku kolem projektu „Hudba pomáhá formovat sbor pod vedením sbormistra Lukáše Hrubeše, rozhodli jsme se ho doplnit také o zájemce z našeho regionu a vytvořit tak početnou vokální součást PSO,“ vysvětluje zakladatelka PSO Petra Soukupová.

Momentálně je tedy zhruba třicetihlavá část sboru v Litomyšli a zájemci se přidávají i z Královéhradeckého kraje. Zváni jsou všichni, kteří mají zkušenosti se sborovým zpíváním, umí zpívat z not a mají chuť se zapojit do originálních hudebních projektů šitých hudebníkům i posluchačům na míru. „Zkoušky pro zpěváky z Královéhradeckého kraje se budou konat v Polici nad Metují a z Pardubického kraje v Litomyšli,“ upřesňuje Petra Soukupová organizaci sboru.

(foto: Martin Kábrt)