ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6958 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Police Symphony Orchestra míří do Olomouce

0 jsk 11.4.2022

Mladí hudebníci z Police Symphony Orchestra (PSO) připravují svůj první koncert v hanácké metropoli. V sobotu 23. dubna zahrají v sále olomoucké Reduty.

Svou dvanáctou sezonu orchestr zahájil splátkami pandemických koncertních dluhů, kdy dva roky na svůj hudební příděl čekalo publikum v Praze a Trutnově. Jaro už ale PSO plánuje ve znamení nově navštívených adres. Historicky první zastávka v Olomouci bude ve znamení pestrého repertoáru od klasiky, přes filmové melodie, až po párty pecky v podání kmenových zpěváků Honzy Sklenáře, Karolíny Soukupové, Venduly Příhodové a Karla Teleckého.

Podle zakladatelky orchestru Petry Soukupové nebyla volba Olomouce náhodná: „Uvolnil se nám termín pro koncert a přemýšleli jsme, jestli vsadit na jistotu a zahrát tam, kde už jsme byli, nebo zkusit něco nového, neznámou destinaci. Olomouc nám padla hned do oka. Moc se těšíme do další části naší republiky, kde jsme ještě neměli možnost koncertovat. Do hanácké metropole s sebou přibalíme například filmový soundtrack ze Sherlocka Holmese, duetové symfonické aranžmá písně Creep od Radiohead, ale také rozverné písně Boum Boum Boum či Žal se odkládá a mnoho dalších titulů,” slibuje Soukupová.