ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12561 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Poletíme? zpívají o lásce, umělé inteligenci i kastrovaném pejskovi

0 jsk 18.6.2024

Některé věci vyžadují čas a vyplatí se na ně počkat. V případě brněnské kapely Poletíme? trvalo čekání šest let. Právě tolik času uplynulo od vydání poslední řadovky Chce to hit!, na kterou teď osmičlenná skupina kolem výtvarníka Rudolfa Brančovského navazuje novinkou Hvězdy těžký to maj.

V pořadí šesté studiové album, jež skupina pokřtí 17. října na svém dosud největším samostatné koncertě ve velké Lucerně v Praze, zachycuje Poletíme? ve skvělé formě, kterou si přenesli z loňských oslav patnácti let existence i z početných koncertů.

„Myslím, že šestiletá pauza od Chce to hit! nám prospěla. Ledacos jsme se za tu dobu naučili a plynule, bez tlaku i nutností, přešli na ve více ohledech vyšší úroveň,“ komentuje vývoj Poletíme? Brančovský a zároveň podotýká: „Nové album je mix zbrusu nových písní, při jejichž skládání měla značný vliv moje nová elektrická kytara, a písní šuplíkových, které s námi jdou dlouho a čekaly na svůj moment. Jedná se především o píseň Vrtulka, ta mohla být klidně už na albu Turbošansón, nebo V noci jsou písničky potišejší, jež s námi byla od úplného začátku.“

„Na desce jsou písně o lásce, příběhové i velmi osobní, včetně té o mé ženě a našem seznámení. Na Hvězdy těžký to maj zpíváme ale i o strachu, co udělá umělá inteligence s hudbou a lidmi vůbec, nebo o pejskovi, který musel být kastrován, ale zbyla mu aspoň slast jídelní,“ poodkrývá frontman, kde všude čerpal při psaní textů inspiraci.

(foto: David Podrabský)

Tagy: