ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20161 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pokračování Transformers má sedm nominací na anticenu Zlatá malina

0 Richard Winter 15.1.2015

Americký film Transformers: Zánik byl letos nominován v celkem sedmi kategoriích na anticenu Zlatá malina. O nelichotivou cenu se bude “ucházet” také za nejhorší kameru, nejhorší scénář či nejhorší pokračování. Nominace se dočkal i režisér filmu Michael Bay, Nicola Peltzová v kategorii nejhorší herečka ve vedlejší roli a Kelsey Grammer ve stejné mužské kategorii.

Za pokračováním Transformers jsou v nelichotivém půořadí se šesti nominacemi komedie Saving Christmas a Herkules: Zrození legendy; oba hlavní představitelé těchto snímků – Kirk Cameron a Kellan Lutz – jsou nominováni na Zlatou malinu za nejhorší výkon v hlavní mužské roli.

V kategorii “nejhorší dvojice na plátně” se letošních nominací dočkal Cameron a jeho ego ve snímku Saving Christmas; Seth MacFarlane a Charlize Theronová ve filmu Všechny cesty vedou do hrobu; kteříkoli dva roboti/herci/či robotičtí herci v Transformers; Cameron Diazová a Jason Segel ve fimu Sex Tape; a Lutz a kterýkoli z jeho bicepsů, tricepsů či břišních svalů v Herkulovi.

Maliny začaly být udělovány v roce 1980 jako protipól filmových Oscarů, v jejichž předvečer se tyto anticeny udělují. Také nominace na Zlaté maliny předcházejí vyhlášení oscarovských nominací, které budou zveřejněny ve čtvrtek. Laureáty ocenění vybírá každý rok téměř 700 členů Nadace ceny Zlatá malina v 16 zemích. S nápadem na Zlaté maliny přišel v roce 1981 americký copywriter John J.B. Wilson poté, co krátce po sobě viděl filmy Can’t Stop the Music a Xanadu. Zatímco na první předávání těchto cen dorazily jen tři tucty lidí, zájem o Zlaté maliny rostl a čtvrtého ročníku už si všimla i CNN a kabelové televize.