ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28265 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pokračování Nevinných lží odstartovalo s Kryštofem Hádkem a Markem Taclíkem

0 Richard Winter 11.3.2014

Úspěšný cyklus původních dramatických filmů České televize Nevinné lži se dočká pokračování. Pět nových samostatných snímků se bude držet stejného principu jako první řada, intimních příběhů, které jsou často až příliš podobné tomu, co můžeme zažít i my.

„Druhá série Nevinných lží opět staví na silných scenáristech a zkušených režisérech. První film, režírovaný Terezou Vrabelovou, napsal Petr Kolečko, ve druhém se pak například scénáře Jana Prušinovského chopí Bohdan Sláma,“ říká kreativní producent České televize Michal Reitler.

Natáčení prvního z filmů pokračování Nevinných lží, s pracovním názvem Zrádce, odstartovalo pohřbem sparťanského jezevčíka Karla za účasti Kryštofa Hádka a Marka Taclíka. „Jde nám opět o vyprávění příběhů, do kterých se dostáváme vlastním přičiněním, zamlčením či překroucením pravdy. Tentokrát chceme mapovat pět velkých obecných témat, jako jsou práce, zdraví, alkohol, internet a stáří. V prvním filmu, který právě točíme, řešíme s komediální nadsázkou, co můžeme obětovat pro úspěch v práci i v životě,“ přibližuje producentka a zároveň režisérka Tereza Vrabelová.

„K druhému tématu u filmu Na dně tvé skleničky nás přiměla vysoká tolerance naší společnosti k alkoholu a prohřeškům, které způsobuje. Další ze snímků zase potvrdí, jak nebezpečné je řešit důsledky místo příčin, když jde o zdraví a tedy i o náš život,” dodává.

Nevinné lži 2 budou opět silně obsazené i herecky. Diváci se mohou těšit například na Kryštofa Hádka, Marka Taclíka, Janu Pidermanovou, Hynka Čermáka, Stanislava Majera, Pavla Lišku, Leoše Nohu, Báru Kodetovou či Táňu Vilhelmovou.

Nevinné lži jsou divácky oblíbeným filmovým cyklem, jehož úspěch dokládá mimo jiné sledovanost z loňského roku. Osm dílů cyklu sledovalo v roce 2013 na programu ČT1 v průměru 1 milion 251 tisíc dospělých diváků při podílu na publiku přes 28 procent. Nevinné lži se po sedm večerů staly nejúspěšnějším nedělním pořadem na všech televizích po dvacáté hodině.

Foto: Česká televize