ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20747 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pokračování komedie Věry Chytilové se bude jmenovat Dědictví aneb Kurvaseneříká

0 Richard Winter 2.8.2013

Pokračování kultovní komedie Dědictví aneb Kurvahošigutntag z roku 1992 od Věry Chytilové bude do kin uvedeno pod názvem Dědictví aneb Kurvaseneříká. Autorem scénáře je představitel hlavní role Boleslav Polívka (na snímku). Režisér Robert Sedláček snímek natáčel dva měsíce a poslední záběry vznikaly v Pyšelích na Benešovsku.

První část byla podle tvůrců groteskní moralita, druhá po dvaceti letech je spíš hořká komedie. Podle Polívky se v dnešní době vše přiostřuje a v porovnání s dobou, kdy se natáčel první díl. Premiéra se předpokládá v únoru příštího roku.

Scénář filmu se během natáčení lehce měnil stejně jako v prvním díle. “Poslední natáčecí scéna se odehrává v léčebně, kde se má rozuzlit Bohušův dluh,” uvedla firma 2media. Vedle Polívky se diváci mohou těšit na Karla Heřmánka, Ivanu Chýlkovou, Dagmar Havlovou, Břetislava Rychlíka, chybět nebude ani Bohušův věrný přítel v podání Arnošta Goldflama, který ve druhém díle povýšil na Bohušova tajemníka a účetního.

Podle Polívky se z prvního do druhého dílu přenesli prakticky všichni herci, kteří “přežili”. Bohuš podle Polívky zestárl, stal se vdovcem a podstatně se změnil. Je opatrnější, trochu mu ubylo sil a jeho humor má někdy trpkou příchuť.

Původní snímek Chytilové v kinech vidělo 810.000 diváků a nespočet dalších v televizi. Podle Sedláčka to byl jeden z filmů, který předběhl svou dobu a byl drzý v tom, že se netvářil jako komentář a hlubokomyslná věc.