ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27673 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pohádka o Christině Perri

0 Redakce 21.12.2011

V červnu 2010 si písničkářka a muzikantka Christina Perri prožila pár minut, které jí změnily život. Požádali ji totiž, aby zazpívala svou písničku Jar of Hearts na Fox Show So You Think You Can Dance. Syrovost a citovost skladby a její interpretace katapultovaly čtyřiadvacetiletou rodačku z Filadelfie do popředí zájmu diváků.  Jar of Hearts si stáhl milion posluchačů a Perri, která do té doby byla šéfkou kavárny v Beverly Hills, podepsala nahrávací smlouvu s Atlantic Records.

Jar of Hearts je jedna z dvanácti upřímných písniček, které Perri představuje na svém debutovém albu lovestrong. Vyjde poslední lednový den příštího roku a pojmenované je podle současného stavu jejího srdce. „Podívala jsem se na desku jako na celek a vystupovala z ní dvě témata – láska a síla. Album si svůj název našlo samo. Psát o lásce je to, co umím. Zkoušela jsem psát o jiných věcech, ale tohle jde přímo ze mě,” říká.

Perri na kolekci lovestrong nechává za doprovodu klavíru vyniknout svůj nahořkle znějící hlas, ve kterém rezonuje touha a žal. Některé písně jsou veselé a nadějeplné, například Penguin a Arms, jiné jsou odvázané a hravé (Bang Bang Bang a Mine) a další jsou smutné (The Lonely a Jar of Hearts).

Album produkoval Joe Chiccareli (The White Stripes, Tori Amos) a míchal Michael Brauer (Coldplay, Regina Spektor).

tz