ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19696 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Poetický večer s Ondřejem Fenclem, Kristýnou Ryškou a Michalem Malátným

0 jsk 13.9.2023

Nádherné básně a písně, zhudebněná poezie Seiferta, Skácela, Hraběte, Holana či Kainara bude Divadlem Viola znít 10. října od 20 hodin. Poetický večer přivede na jeviště známou herečku Kristýnu Ryšku (dříve Podzimkovou), muzikanta Ondřeje Fencla (na snímku) a exkluzivního hosta Michala Malátného z kapely Chinaski.

Hudebně-poeticko-divadelní projekt vznikl s cílem „rehabilitovat“ poezii ve smyslu vrátit ji zpátky k lidem. Poezie dnes bývá považovaná za cosi archaického, cosi z časů našich babiček, případně z učebnic. Přitom vhodně zvolené básně Jaroslava Seiferta, Václava Hraběte nebo Jana Skácela si zamiluje každý vnímavý jedinec, pokud je mu to předestřeno jinak než jako povinná literatura z pera dávno nežijících soch.

Páteří projektu je kromě Ondřeje Fencla všestranná herečka Kristýna Ryška, známá například z filmů Metanol, Guru, Bábovky, Absurdistán, ze seriálů Zlatá labuť, Král Šumavy, Ochránce, Bez vědomí, Ulice… Recitaci si absolventka Janáčkovy konzervatoře vyzkoušela třeba v komponovaných pořadech s Hradišťanem.