ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11081 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Podzim s ČT art ve znamení první republiky, detektivky i osobností

0 Redakce 1.9.2022

Týdnem dárků zahájí ČT art od čtvrtka 1. září oslavy devátých narozenin. Hned první den nabídne divákům od 20 hodin přímý přenos hudební inscenace Špinarka z ostravského Divadla Petra Bezruče. Dárky bude ČT art rozbalovat až do neděle 11. září, a to v podobě koncertů, záznamů divadelních představení či premiér světovými cenami ověnčených filmů.

Na podzim pak uvede kulturní stanice v premiéře mimo jiné šestidílný výlet do Životního stylu první republiky, dokument Toyen, baronka surrealismu známé režisérky a scenáristky Andrey Sedláčkové či cyklus Česká detektivka, jehož průvodcem bude Ondřej Vetchý.

„Když v ostravském Divadle Petra Bezruče odezní ve čtvrtek v přímém přenosu inscenace Špinarka, uzavře ČT art symbolicky devět let své existence a vstoupí do jubilejní desáté sezóny. Přímé přenosy jsou vždy autentickou ozdobou vysílání, jen v loňském roce jich bylo přes šedesát a samotný start letošního podzimu jimi také rozhodně nešetří,“ říká výkonný ředitel ČT art Tomáš Motl

„Kromě Špinarky odvysíláme v září unikátní koncert na hladině Vltavy, naši diváci budou na dálku přítomni na zahajovacím koncertu Dvořákovy Prahy a živě si mohou užít třeba zahájení festivalu Zlatá Praha, na kterém své písně i hosty představí Dagmar Pecková. Nenecháme si ujít ani zahajovací koncert sezóny České filharmonie,“ doplňuje.

(foto: Lukáš Oujeský)