ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5642 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Podle úspěšného filmu Fargo vznikne televizní seriál

0 Richard Winter 6.8.2013

Bratři Joel a Ethan Coenové natočí televizní seriál Fargo, vycházející z jejich stejnojmenného oscarového thrilleru z roku 1996. Desetidílný seriál, který vznikne na zakázku amerického televizního kanálu FX, přinese nové postavy i nový děj. Hlavní roli padoucha Lorneho Malva obsadí Billy Bob Thornton (na snímku).

Snímek Fargo Americký filmový institut ho zařadil na seznam 100 nejlepších amerických filmů. Zazářila v něm herečka Frances McDormandová v roli rozhodné, těhotné policejní šéfky. Za svůj herecký výkon získala Oscara, stejně jako Coenovi za nejlepší původní scénář.

Šéf sítě FX John Landgraf řekl, že i když se seriál nebude nijak překrývat s původním filmem, bude mu “pozoruhodně věrný”. Drama se bude natáčet v Kanadě a v USA a na obrazovkách by se mělo objevit na jaře příštího roku.

Tvůrci podle serveru BBC News prozradili, že 58letý Thornton bude hrát Lorneho Malva, kterého popsali jako “vykořeněného, manipulativního muže, jenž se setká s pojišťovacím agentem z maloměsta a navede ho na cestu destrukce”. Herec je známý už z předchozích filmů bratrské dvojice Muž, který nebyl a Nesnesitelná krutost.

Tagy: ,