ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5606 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Podle Roba Zombieho skončí cédéčka příští rok

0 Redakce 16.8.2010

Zpěvák a filmař Rob Zombie se zamyslel nad složitou situací fonografického průmyslu. Domnívá se, že prodej cédéček se přestane vydavatelům a kapelám vyplácet již v příštím roce. Jeho hlas se přidal například k hlasu členů skupiny Radiohead, kteří v podobném duchu hovořili již v loňském roce.

Bývalý frontman kapely White Zombie řekl, že celková koncepce nahrávání a vydávání  alb je již zastaralá a hudební průmysl se bude muset přeorientovat na jinou koncepci, aby vůbec přežil.

„OK, nahraješ na desku jedenáct písniček, z nichž pět nikdy nezahraješ na koncertech. Zato jsou na desce dva singly, které budeš na koncertech hrát do omrzení. To je vyloženě špatné. Myslím si, že gramofirmy ztratily svou šanci dávno a nikdy se už nepostaví na nohy. Nikdo už hudbu nechce kupovat. Je to zvláštní doba, protože přes problém hudebních vydavatelů scéna žije a dokonce se má velice dobře. Nevím, jestli ještě vydavatelé budou chtít cpát cédéčka na trh. Jestli ano, obchody je stejně nebudou prodávat. Příští rok je s tím konec.“

JŠp