ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23841 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Podle RHCP byl Frusciante unikátní kytarista

0 Redakce 29.3.2011

Zpěvák americké skupiny Red Hot Chili Peppers Anthony Kiedis sdělil médiím, jak probíhají  studiové práce na desátém albu. Čtveřice se ho jala nahrávat po dvouleté pauze, kterou si dala po úspěchu předešlého počinu Stadium Arcadium a skončení turné k němu.
Během přestávky baskytarista Flea studoval hudební teorii, bubeník Chad Smith hrál se superskupinou Chickenfoot, Kiedis odpočíval a kytarista John Frusciante kapelu opustil, aby se mohl na sólové dráze věnovat svým hudebním vizím.

„Je jasné, že odchod takové osobnosti, jakou John byl, musí mít na chemii v kapele a hudební cítění zásadní vliv. John byl unikátní kytarista a našemu zvuku dával osobitost, na tom jsme se shodli všichni. Myslím si nicméně, že to, co se teď v Red Hot Chili Peppers děje, je velmi osvěžující. Máme nový elán a nový zvuk,“ vysvětlil Kiedis.

Pochválil nového kytaristu Joshe Klinghoffera a dodal, že kapela nahrává ve studiu, které  jim kdysi doporučil Frusciante. Baskytarista Flea se prý proškolil ve hře na piano a na albu bude jeho aktivita nejednou zúročena. Právě u piana aktuálně skládá nové písně a pro inspiraci si spolu s Klinghofferem zajel až do Afriky.

„V minulosti vznikaly mnohé naše skladby při jamech. Teď, bez Fruscianteho, jsme více připraveni a věci jsou z velké části dopředu dané,“ vysvětlil Kiedis.

Nedodal ovšem, kdy bude album hotové a kdy se objeví na trhu. Všeobecně se očekává, že by to mohlo být letos na podzim. Producentem kolekce je Rick Rubin.

JŠp