ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4586 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Podle návštěvníků je nejlepší český festival Rock for People

0 Redakce 1.10.2010

Královéhradecký festival Rock for People se podle návštěvníků stal nejlepším letním festivalem letošního roku. Rozhodli o tom při hlasování v prvním ročníku Hudebních festivalových cen, jejichž vyhlášení se uskutečnilo ve středu večer na Staroměstském náměstí v Praze. Rock for People ve své kategorii porazil druhý Masters Of Rock, třetí Benátskou noc, čtvrtý Mighty Sounds a pátý Colours Of Ostrava.

Nejvíce cen si z vyhlášení odnesla úvalská skupina Divokej Bill. Získala tři prvenství, a to pro absolutního vítěze ankety, nejlepší kapelu a v žánrové kategorii rock a pop. Vítězem kategorie interpretů se stal písničkář Xindl X, v kategorii reggae a ska se prosadila parta Sto zvířat, ze zástupců hip hopu a dance návštěvníky festivalů nejvíce zaujali Indy & Wich, v kategorii metal, hard rock a punk potom zvítězila čtveřice Krucipüsk.

Lidé do prvního ročníku ankety zaslali čtyři tisícovky vyplněných dotazníků, platných podle pravidel ale bylo pouze 3250. Do prvního kola cen nejdříve nominovali šest desítek kapel různých žánrů a 15 interpretů. Všichni museli letos v létě odehrát nejméně tři koncerty.

JŠp