ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27250 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Podle knižní novinky Ready Player One chystá film Spielberg

0 Richard Winter 24.5.2016

Co se stane, když milovník filmů a počítačových her napíše sci-fi román? Zrodí se obrovský hit! Stejně jako Ernest Cline, autor Ready Player One – Hra začíná, totiž filmy a počítačové hry milují miliony lidí po celém světě a fascinuje je možnost, začíst se do knihy, která nejenže strhujícím způsobem popisuje velkou hru, ale také ji v sobě ukrývá.

Titul Ready Player One vyšel ve více než třiceti zemích, jen v USA se prodalo přes milion výtisků a filmovou adaptaci knížky na jaro 2018 připravuje Steven Spielberg. Kultovní bestseller vydává Knižní klub.

Proslulého oscarového režiséra Stevena Spielberga zpět ke sci-fi a ke spolupráci se studiem Warner Bros přitáhl příběh odehrávající se v roce 2045. V depresivní budoucnosti se svět ocitá v hluboké krizi. Jedinou záchranou  před bezútěšnou realitou se pro miliony lidí stalo OASIS,  bezplatná on-line videohra, ve které si každý může vytvořit novou identitu a vést virtuální život, často na hony vzdálený tomu opravdovému: studovat, cestovat,  mít přátele, zamilovat se… A nalézt velikonoční vejce, poklad, který tam někde před svou smrtí zanechal James Halliday, výstřední tvůrce OASIS, společně s miliardovým dědictvím. Léta se o nalezení tří klíčů ke třem branám, jež vedou k pokladu, marně pokoušejí miliony Hallidayových obdivovatelů. Léta se to nedaří ani Wadu Wattsovi, který má těsně před maturitou, přežívá u tety v karavanu a honba za pokladem se stala jediným smyslem jeho existence. Avšak poté co se mu podaří rozluštit první nápovědu, nabere jeho život divoké obrátky.

Napínavý dobrodružný thriller ze světa virtuální reality a počítačových her je napsán mimořádně čtivou formou. Hemží se odkazy na filmy a hry z 80. let, jako je Black Tiger, Dungeons of Daggorath, Pac-man, Zork a další. „Trvalo mi roky, než jsem Ready Player One dokončil, psal jsem při zaměstnání jen ve svém volném čase a nikdo kromě rodiny a přátel o tom nevěděl. Mám štěstí, že jsem knihu stihl dopsat, než reálný vývoj technologií předežene mou fantazii, protože virtuální realita, ve které se odehrává můj příběh, se pomalu stává realitou skutečnou,” podotkl autor bestselleru Ready Player One Ernest Cline.