ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5368 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Podle knihy Joa Nesboho vznikl film Lovci hlav

0 Redakce 11.10.2011

Filmové adaptace se dočkala jedna z jeho posledních knih Lovci hlav (Headhunters) celosvětově úspěšného norského spisovatele Joa Nesboho. Stejnojmenný film vstupuje do tuzemských kin 10. listopadu. Ve stejný den, kdy se objeví na knižních pultech jeho knižní předloha.

Jo Nesbo je zatím druhý neanglicky píšící autor románů, jehož práce se okamžitě vyšvihla na vrchol žebříčku prodejnosti knih ve Velké Británii. Kriminálka Lovci hlav slibuje strhující podívanou. V produkci společnosti YellowBird, která stojí mimo jiné za trilogií Millenium, vznikl další snímek, který potvrzuje nadvládu Skandinávie na poli kriminálního filmu.

Ve snímku se v hlavních rolích objeví charismatický Nikolaj Coster-Waldau, který si již zahrál například ve filmech Černý jestřáb sestřelen, Firewall či Království nebeské. Další hvězdou filmu je pak Aksel Hennie. "Přál bych si, aby snímek Lovci hlav byl nejen zábavný, ale aby dokázal také dojmout a přinutit k zamyšlení, nese v sobě veliký příběh, ale zároveň se nebojí vás rozesmát anebo vás přinutit lapat po dechu napětím. Jde o žánrový film, kterému jde o víc, než aby se na něj zapomnělo hned, jak divák zhltne poslední kousek popcornu a odejde z kina," uvedl režisér Morten Tyldum.

V rámci celosvětové distribuce Lovců hlav se Jo Nesbo rozhodl veškerý příjem ze svých autorských práv věnovat charitativní Nadaci Harryho Hola (Harry Hole Foundation), která podporuje vzdělání dětí z rozvojových zemí.

Jo Nesbo sklízí mezinárodní úspěchy se svými detektivními romány o policejním inspektorovi Harrym Holeovi, a to nejen u čtenářů a prodejců, ale i u odborné kritiky. Jeho knihy byly přeloženy do 35 jazyků, vydány ve 140 zemích a po celém světě se prodalo přes 8,5 miliónu jejich kopií.

rwi