ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4856 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Podle Genea Simmonse je rock mrtvý

0 jsk 9.9.2014

Člen americké kapely Kiss Gene Simmons obvinil hudební vydavatelství z nedostatečné podpory rockových interpretů a celý žánr prohlásil za mrtvý. Učinil tak v rozhovoru pro magazín Esquire, který s ním dělal jeho syn Nick.

„Má rada pro mladé hudebníky je, aby neopouštěli normální zaměstnání. Když jsem začínal, tak to nebyla nepřekonatelná překážka. Když se vám podařilo získat na svou stranu vydavatelství, financovalo vás, což znamenalo také podporu na turné,“ tvrdí Simmons.

„Existovalo celé průmyslové odvětví, které pomohlo na vrchol novým Beatles, Rolling Stones, Prince, Hendrixovi. Taková vydavatelství stále existují, ale pouze pro popové, rapové a countryové interprety. Pro ​​rockové, soulové a bluesové umělce, kteří si sami skládají hudbu a píší texty, ale nemají místo. Rock je mrtvý!“

Za mizernou situací prý stojí i nelegální stahování. „Problém je v tom, že vám nikdo nezaplatí za těch deset tisíc hodin, které jste strávili tvorbou hudby. Mohu si jen představovat tu frustraci z toho, že si vašeho díla nikdo neváží tolik, aby vám za ně zaplatil. Dnes uděláte lépe, když se nenaučíte hrát na kytaru nebo skládat. Stačí si zpívat ve sprše a přihlásit se do X Factoru. Nemám nic proti X Factoru nebo popovým zpěvákům, ale kde je nový Bob Dylan nebo další Beatles? Kde jsou ti, kteří dokáží tvořit skladby? Mnoho z nich musí pracovat v zákulisí, píší a skládají pro popové interprety,“ dodal.