ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5635 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Podle Butche Viga byl Cobain i „osinou v zadku“

0 Redakce 31.8.2011

Butch Vig se vyjádřil k dvacátému výročí vydání alba skupiny Nirvana nazvaného Nevermind. V rozhovoru pro časopis Rolling Stone řekl, že při spolupráci s Kurtem Cobainem měl někdy dojem, že zpěvák a kytarista Nirvany se chová jako „osina v zadku“, tudíž je naprosto nesnesitelný.

Vig, který album v roce 1991 produkoval, vzpomněl: „Korigoval jsem zrovna bicí i kytary, když se najednou objevil Kurt a řekl, abych stáhl výšky, protože chce, aby to znělo víc jako Black Sabbath. Bylo to otřesné, celou dobu jsem dělal na tom, aby tam výšky byly.“

Podle Viga byly velkým problémem při práci s Cobainem jeho časté změny jeho nálady. „Kurt byl náročný a chytrý, ale hrozné byly jeho změny nálad. Stávalo se, že jsme makali, práce se dařila, ale najednou jako když otočíš žárovkou a je tma. Stáhl se do sebe a odešel někam pryč. Nevěděl jsem, co s tím mám dělat,“ dodal.

Nirvana začala nahrávat Nevermind ve studiu Butche Viga v Madisonu ve státu Wisconsin v roce 1990. Album vyšlo v září 1991 a stalo se nejslavnější deskou devadesátých let.

JŠp