ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8913 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Podfuk je čtení plné dobrodružství, dialogových přestřelek a vtipu

0 Richard Winter 31.5.2016

Jméno Janet Evanovichové se v literárním světě rovná osvědčené značce kvality. Se všemi 22 knihami ze série o Stephanie Plumové se umístila v žebříčku bestsellerů The New York Times a první díl byl zfilmován. Výsledkem spolupráce s Leem Goldbergem je pak román Podfuk…

On je lupič-gentleman. Ona agentka FBI. Extrémně výbušná kombinace! Agentka FBI Kate O’Hareová miluje zákon a nenávidí Nicka Foxe. Nick Fox zákon nejraději všemožně ohýbá a překračuje a nesnáší agentku O’Hareovou. Nemilosrdným řízením osudu se však právě z těchto dvou odvěkých rivalů musejí stát parťáci.

Už při jejich první utajené operaci, vystopování a zajetí zkorumpovaného investičního bankéře, to mezi nimi začne náležitě jiskřit. Jak ale mají vybudovat kolegiální vztah založený na důvěře, když si lžou do očí a spřádají vlastní tajné plány? A může to vůbec skončit jinak než katastrofou?

Podfuk je ideální prázdninové čtení pro každého, kdo má chuť se škodolibě radovat z toho, jak se Kate s Nickem neúnavně střetávají ve stylu seriálů Castle na zabití, Mentalista či Na doživotí.

Evanovichová patří do TOP 10 amerických bestsellerových autorů. Je duchovní matkou neortodoxní hrdinky Stephanie Plumové, jejíž dobrodružství v současnosti čítají už dvaadvacet svazků, z nichž šest vyšlo i u nás (podle prvního dílu byl natočen film Slečna nebezpečná v hlavní roli s Katherine Heiglovou). Janet Evanovichová v zámoří dosáhla takového úspěchu, že musela založit rodinnou firmu Evanovich Inc., která se stará o její literární impérium.

Sérii Fox & O’Hareová začala psát se scénáristou Leem Goldbergem, který stojí mimo jiné za seriály Můj přítel Monk nebo Diagnóza vražda, a píše i vlastní romány, z nichž mu například Watch Me Die vynesl nominaci na knihu roku.