ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28453 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Podcast Energiemi jde nově do vysílání Radia Čas

0 Redakce PLAY.CZ 8.11.2023

Máme pro vás novinku, která potěší ženy, ale na své si díky otevřenosti témat přijdou i pánové. Mohou se totiž dozvědět mnohé o ženách. A nejen o nich! Na Radiu Čas se totiž bude nově vysílat podcast Energiemi. A poslouchat ho budete moci také na platformě Play.cz,“ zve k poslechu Marcela Zmeškal z Play.cz, která se podílelal na vzniku několika pražských rádií.

Rádio Čas, stálice na českém rádiovém trhu, přichází s novým podcastem Energiemi. Jeho tvůrci jsou manželé Martin a Eva Rigler. Martin Rigler je ostřílený mediální matador, který spoustu let řídil rozhlasové stanice Mediaclubu z pozice programového ředitele. Aktuálně je (pro změnu) programovým ředitelem Radia Čas a Čas Rock a znovu si teď taky užívá post moderátora při vedení podcastů Energiemi.

Evu Rigler můžete znát z obrazovek České televize, kde roky moderovala v pořadu Dobré ráno, ale její hlas je vepsán i do povědomí rádiových posluchačů. Je bývalou moderátorkou Hitrádia Orion a už několik let působí na Rádiu Čas, kde má vlastní pořad Jezte s rozumem.

Podcast Energiemi vznikl úplně spontánně, když jsme si Evou povídali o tom, co se nám v jiných rozhovorech líbí, nelíbí a co bychom sami rádi poslouchali,“ vysvětluje Martin Rigler, který v rámci Energiemi vede zejména příběhové rozhovory se zajímavými osobnostmi, úspěšnými sportovci, nebo třeba hudebníky.

Mnohokrát se stalo, že nás zaujalo téma nějakého podcastu, ale pak jsme si ho pustili a nedoposlouchali. Buď ho vedl někdo, kdo neuměl mluvit a vést rozhovory, nebo byl špatný zvuk, nebo byla délka podcastu příliš dlouhá. A tak jsme se rozhodli vytvořit formát, který bude svižný, zábavný, s profesionálním vedením, skvělým zvukem a jeho stopáž se bude pohybovat okolo 30 minut. Protože je dokázáno, že už po dvaceti minutách pozornost posluchače klesá. A to samozřejmě nechceme,“ doplňuje Martin Rigler.

Marcele Zmeškal se podle jejích slov líbí rubrika Na.Evu, kde se Eva Rigler dotýká právě lidské podstaty bytí a která otevírá poměrně intimní záležitosti. Tato rubrika stojí na povídání o tématech, které se dotýkají ženské podstaty, ale nepochybně osloví i muže. Témata v ní probíraná jsou intimní, osobní, možná lehce kontroverzní, avšak otevřená, upřímná a sahající až do hloubky. Do hlubin ženské duše, těla, cykličnosti a pravé podstaty ženy.

Sama Eva k této rubrice přistupuje s maximální otevřeností a potřebou bořit zažité společenské mýty a předsudky. „Mám chuť si povídat o věcech, které jsou v naší společnosti ještě stále tabuizovány. Ať už je to menstruace, sex, partnerská intimita, ale taky třeba duševní zdraví a prožívání různých situací, které se na nás podepisují,“ doplňuje Eva Rigler.

Podcasty zažívají v posledních letech obrovský boom. Z nedávných posluchačských výzkumů vyplynulo, že podcastové formáty jsou atraktivní zejména pro mladší posluchačské publikum a lidi středního věku. „Radio Čas za poslední dva roky omladilo posluchačskou základnu, playlist rádia je modernější, svěžejší a celkově je koncept radia výrazně mladistvější než před lety. Spojení podcastu Energiemi s posluchačskou základnou Radia Čas se tak vyloženě nabízelo,“ dodává Martin Rigler z pozice programového ředitele rádia.

 

 Všichni posluchači Rádia Čas a návštěvníci www.play.cz si mohou poslechnout podcast Energiemi každou středu od 20:00 hodin, upřesňuje ještě Marcela Zmeškal. Podcast je dostuný také na všech tradičních podcastových platformách jako jsou Spotify nebo Apple Podcast. Jednotlivé díly jsou k poslechu i na oficiálních stránkách podcastu www.energiemi.cz.