ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5348 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pod Eiffelovou věží v Paříži vyrostla česká výstava streetartových děl

0 jsk 4.8.2022

Na plotě českého velvyslanectví ve Francii, které se nachází pod pařížskou Eiffelovou věží, vyrostla v předposledním červencovém týdnu česká výstava streetartových děl. Umělecký projekt, za kterým stojí kurátor Pavel Šťastný se svým týmem, vznikl k současnému předsednictví České republiky v Radě Evropské Unie.

Společná malba mladých českých umělců, nazvaná Galerie Le Mur – Liberté et énergie, která nově zdobí plot českého velvyslanectví v Paříži, má délku padesát metrů.

„Rád bych, aby české předsednictví dalo Evropě novou energii a kultura je toho nedílnou součástí. Proto realizujeme tak velkou malbu na plot naší ambasády. Výtvarník Pavel Šťastný mnohokráte zpracovával témata Václava Havla, takže bylo hned jasné ho pověřit realizací díla v rámci CZ PRES EU a Havlova apelu „Repenser reconstruire renforcer l’Union Européenne“,“ říká Michal Fleischmann, velvyslanec České republiky ve Francii a stálý delegát České republiky při UNESCO.

Kurátorem projektu je výtvarník Pavel Šťastný. Na společné malbě se podíleli mladí čeští umělci Lenka Brázdilová, Pavla Šťastná, Oskar Šťastný a studenti Školy a Akademie Michael.