ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30078 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Počasí aprílové, filmy festivalové a Petříček Bláznivý – víkend je tady, inspirujte se!

0 Lucia Daňková 11.4.2015

22.Dny Evropského filmu     od 9.-16.4. Praha, 17.-20.4. Brno

Jsme  mladí. Jsme  silní –  druhý celovečerní  počin  začínajícího  režiséra Burhana  Qurbaniho,  který  na  pozvání  Goethe-Institutuv Praze osobně film představil  publiku a otevřel tak již 22.Dny evropského filmu. Festival letos nabídne přes 40 projekcí, snímky oceněné jak odbornými porotami festivalů, tak jejich návštěvníky.  Festival letos doplní i nové sekce a v rámci doprovodného programu projekce inspirované současným trendem Film Cuisine, uváděné ve speciální sekci Film Flavour.

K  zaběhlým  pražským kinům  Lucerna  a  Světozor  se  letos  zařadí  třetí promítací  prostor:  kino  Royal.  V jeho unikátních  prostorách  vznikne  pop-up restaurace,  jejíž  menu  bude  reflektovat  téma  a  prostředí  filmu.  V  ceně  500  Kč  na  osobu  je zahrnuto lahodné tříchodové menu, víno, voda a báječný film. Více k promítaným snímkům a k programu je na   http://www.eurofilmfest.cz/

Praha v pohybu  neděle  12.4. 2015

Sport a aktivní turistiku v metropoli představí v neděli 12. dubna festival Praha v pohybu, jehož dějištěm bude Staroměstské náměstí. Lidé se budou moci seznámit s tradičními i moderními formami pohybových aktivit a mnohé z nich si rovnou vyzkoušet. Bohatý program, který začíná v 10 hodin, doplní soutěže o ceny i speciální akce na Staroměstské radnici.

Speciální program na 12. duben připravila i Staroměstská radnice. Akce „10 za 10“ vyzývá ke zdolání osobního prohlídkového rekordu při netradiční desetiminutové prohlídce. Za zvýhodněné vstupné 10 korun lidé absolvují prohlídku kaple, historických sálů a podzemí za 10 minut. Na konci čeká účastníky kvíz o ceny.

La Fabrika Praha  a  Bláznivý Petříček  12. 4. a 13. 4. / 19.30 /

Slavný film legendy francouzské kinematografie Jeana Luka Godarda z roku 1965, ve kterém zazářili Jean Paul Belmondo a Ana Karina, inspiroval režiséra Petra Serge Butka k vytvoření inscenace Bláznivý Petříček. „Divadelní hra na film“ měla premiéru v listopadu 2010 a v La Fabrice se dodnes těší nebývalému zájmu diváků. V hlavních rolích excelují Tatiana Vilhelmová a Vojtěch Dyk. V bezprostřední blízkosti publika rozehrávají příběh lásky mladého muže, znuděného všedností, a krásné teroristky. A také zpívají – autorem hudby je Roman Holý, frontman kapely Monkey Business.

In Gold We Trust         10.- 30.4.2015  

Výstava ateliéru klasické malby pražské AVU profesora Martina Mainera je otevřena do konce dubna v prostorách Era Svět na Jungmanově náměstí v centru Prahy. Martin Mainer patří mezi nejvýraznější malíře generace postmoderny,  tedy generace, která nastupovala na scénu v osmdesátých letech minulého století. Po třinácti letech působení na Fakultě výtvarných umění v Brně převzal před třemi roky ateliér klasické malby pražské AVU po profesoru Zdeňku Beranovi. Na výstavě se představí se svými současnými studenty.