ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6537 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Po středeční půlnoci do tuzemských kin vstoupí Hobit

0 Petr Hašek 12.12.2012

Do tuzemských kin vstoupí chvíli po středeční půlnoci první díl filmu Hobit režiséra Petera Jacksona. Nabízí mnoho postav i atmosféru Středozemě známou z trilogie Pán prstenu.

Ve snímku s podtitulem Neočekávaná cesta natáčeném na Novém Zélandu se diváci vedle ústřední postavy Bilbo Pytlíka opět setkají s čaroději Gandalfem a Sarumanem, trpaslíky či hobitem Frodem. Druhý díl bude mít světovou premiéru v prosinci 2013, závěrečný snímek trilogie se na filmová plátna dostane v červenci 2014.

Hobit natočený podle románu Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky britského spisovatele Johna Ronalda Reuela Tolkiena je úvodní dílo k rozsáhlé trilogii Pán prstenů. Bez znalostí některých detailů a souvislostí z Hobita čtenář jen obtížně proniká do Pána prstenů.

Hrdinou filmu Hobit – Neočekávaná cesta je hobit Bilbo Pytlík, který se ocitne na dobrodružné výpravě, jejímž cílem je znovu si nárokovat ztracené trpasličí království Erebor okupované drakem Šmakem. Díky čaroději Gandalfu Šedému se Bilbo ocitne ve společnosti třinácti trpaslíků v čele s legendárním bojovníkem Thorinem. Jejich cesta je zavede do divočiny, přes tajemné země, kde narazí na zlobry a skřety, obří pavouky i kouzelníky. Bilbo se ztratí, setká se s Glumem a shodou okolností se zmocní zlatého prstenu “miláška” těsně spojeného s osudem celé Středozemě.

Předprodej vstupenek na dramatickou podívanou začal v České republice s měsíčním předstihem. Největší tuzemská síť multikin Cinema City hlásila 30 vyprodaných, 14 téměř plných sálů na půlnoční uvedení Hobita a k tomu obří kino IMAX vyprodané během několika desítek minut předprodeje. Kina přidávají stále nové sály a lístky k prodeji tím přibývají, leckde se bude hrát v celém kině. V síti Cinema City plánují odehrát půlnoční představení Hobita v 80 sálech.

S tuzemskou premiérou jsou spojené také různé akce fanoušků děl spisovatele Tolkiena. Největší akce příznivců filmu Hobit: Neočekávaná cesta v České republice se uskuteční v pražském multikině Premiere Cinemas Park Hostivař 14. prosince, kde se podle organizátorů od 19:00 sejde více než 300 lidí v nejrůznějších kostýmech z Tolkienových knih.

rwi