ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29378 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Po Stařících natáčí Ondřej Provazník film Sbormistr

0 jsk 12.6.2023

Když před čtyřmi lety získal snímek Staříci deset nominací na Českého lva, pracoval už jeho spolurežisér a spoluscenárista Ondřej Provazník na svém dalším filmu. A ten právě nyní realizuje. Jmenuje se Sbormistr a v hlavní roli představí teprve třináctiletou Kateřinu Falbrovou (na snímku).

„Měl jsem jeden speciální zážitek, o kterém jsem dlouho přemýšlel, že bych ho chtěl nějak zpracovat. Na jeho základě jsem vymyslel příběh třináctileté Karolíny, která se snaží uspět v elitním pěveckém sboru. Na začátku je Karolína takový nenápadný outsider, který se chce přiblížit úspěšnější starší sestře, ale postupně se jí začne překvapivě dařit. Zrádnost její cesty je v tom, že se musí vyrovnat nejen konkurentkám ve sboru, ale také zaujmout sbormistra,“ popsal režisér Ondřej Provazník, jak začal film Sbormistr v roce 2018 vznikat.

Příběh tak divák bude vnímat především očima mladé zpěvačky oslněné svým snem, která si však ve svém věku nemůže být vědoma všech následků svého usilování o jeho naplnění. Ve filmu, jehož natáčení začalo letos v lednu v Krkonoších a dotočen bude na podzim v New Yorku, se objeví mimo jiné Juraj Loj, Ivana Wojtylová, Zuzana Šulajová nebo Anna Kameníková. Hlavní sesterskou dvojici ztvárnily třináctiletá talentovaná Kateřina Falbrová a neméně nadaná patnáctiletá Maya Kintera.

Cesta dívek k hlavním rolím ve filmu byla tak trochu vysněná. „Vždycky jsem chtěla být herečka, ale chodila jsem jenom na castingy. A pak za námi jednou do sboru přišli filmaři, že hledají herečky do filmu. Šla jsem to vyzkoušet, dostala jsem se do druhého kola a potom mi zavolali, že mi dali hlavní roli,“ popisuje s úsměvem teprve třináctiletá žákyně sedmé třídy.