ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11721 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Po osmi měsících se otevírají všechna kina

0 jsk 10.6.2021

Dlouhých osm měsíců, konkrétně 241 dní od 12. října do 9. června, byly zavřené české multiplexy. Zatímco vybraná jednosálová kina otevřela 24. května, od 10. června bude možné navštívit už všechna tuzemská kina. Zástupci Asociace producentů v audiovizi (APA) chtějí poukázat na bezpečný provoz kin a pozvat na nové české snímky na jejich plátnech. Pandemie sice nechala zavřená kina, ale filmoví tvůrci přišli už na jaře 2020 s testováním na place, dostali tak povolení natáčet a vznikla řada českých filmů.

Některé zastavila pandemie loni těsně před jejich kinodistribucí. Jen do půlky letošního září se tak diváci mohou těšit na rekordní počet téměř dvaceti českých distribučních premiér celovečerních filmů. A k tomu jde do kin více než deset dokumentů.

„Se znovuotevřením všech českých kin očekáváme postupný návrat diváků do pohodlí sálů k velkému plátnu. Na rozdíl od loňska je rozšířené testování, je tu očkování nebo lidé nemoc už prodělali. Do distribuce jde řada kvalitní tuzemské filmové produkce, není důvod zůstat doma při sledování starších filmů na internetu. Češi jsou velcí filmoví patrioti, mají rádi domácí tvorbu. Pevně věříme, že jako loni v létě, kdy se do kin chodilo především na české filmy, opět nalákáme diváky do kin na českou tvorbu širokého žánrového rozpětí,“ říká výkonná ředitelka APA Magdaléna Králová.

(foto: Kino Aero)

Tagy: ,