ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7329 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Po 80 letech od zmizení Glenna Millera přijede Glenn Miller Orchestra

0 jsk 14.12.2023

Nešťastný pád letadla do moře způsobený pumou odhozenou britskými bombardéry při návratu do vlasti, tajná poprava německými jednotkami na okupovaném území nebo smrt v pařížském nevěstinci? Teorií o tom, co ukončilo život slavného swingového skladatele Glenna Millera se po jeho záhadném zmizení vyrojilo mnoho.

Jisté je jen to, že 15. prosince roku 1944 Miller spolu s ostatními pasažéry nasedl v Británii do malého letounu, aby se vydal přes kanál La Manche do Francie. A pak ho už nikdo nikdy nespatřil.

Vše nasvědčuje tomu, že Glenn Miller nejspíš tragicky zahynul při letecké havárii. Jeho hudba však zůstává nesmrtelná. Brzy se o tom přesvědčí i publikum v Česku: jeho chytlavé taneční melodie zde spolu s dalšími slavnými skladbami ze zlaté swingové éry připomene proslulý Glenn Miller Orchestra. Perfektně sehraný band s originálním zvukem vystoupí na celkem šesti koncertech od 13. do 17. ledna 2024, tedy v roce, kdy uplyne už osmdesát let od Millerovy tajuplné smrti. Dva koncerty se uskuteční v Praze, po jednom pak v Hradci Králové, Liberci, Ústí nad Labem a v Brně.

„Na Millera myslím především jako na fantastického kapelníka, který vždy věděl, jak pobavit své publikum,“ říká Wil Salden (na snímku), který Glenn Miller Orchestra úspěšně řídí už od roku 1990 coby kapelník a režisér.