ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28742 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Po červnových povodních se otevře pražské kino Atlas

0 Richard Winter 30.7.2013

Pražské kino Atlas, které bylo zatopeno při červnových povodních, se 1. srpna otevře veřejnosti. Po rekonstrukci budou oba jeho suterénní sály. Při povodních bylo kino Atlas poškozeno už v roce 2002, tehdy se jeho rekonstrukce protáhla na tři roky. Kino na nutné opravy shánělo peníze od sponzorů i filmových fanoušků.

Za sponzorský příspěvek získají dárci uvedení svého jména na stěně u Velkého sálu kina Atlas, dvakrát se do konce roku dostanou na filmové projekce s účastí tvůrců a besedou a třikrát se budou moci zúčastnit filmových předpremiér. Před šesti lety se obdobně obrátili na diváky se žádostí o pomoc provozovatelé pražského kina Světozor, kteří chystali rekonstrukci velkého sálu, promítací kabiny i dalších prostor.

Kino Atlas nabízí návštěvníkům kinosály s kapacitou 143 a 58 míst a také klimatizovanou kavárnu. Dům, ve kterém toto někdejší kino Sokolovo sídlí, projektovali v letech 1935 až 1936 architekti František Josef Stalmach a Jan Hanuš Svoboda, žáci Josefa Gočára. Stavba byla řešena jako bankovní dům s obytnou a společenskou částí ve stylu emocionálního funkcionalismu. Umělecká výzdoba i plášť budovy jsou chráněny Národním památkovým ústavem. Výstavba byla dokončena v roce 1942. V rozmezí let 1948 až 1993 byl objekt několikrát necitlivě přestavován.

Tagy: ,