ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17402 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Plzeňský festival Živá ulice nabídne bohatý program

0 Richard Winter 28.5.2015

Plzeňský multižánrový letní festival Živá ulice nabídne letos od 13. července do 6. září bohatý program. Čtvrtý ročník má připraveno na několika místech v centru města pouliční divadlo, vystoupení dýdžejů, dětský program, netradiční galerie, gastronomické i módní akce a koncerty českých i zahraničních interpretů. Festival Živá ulice bude opět rozdělena do tří částí – červenec patří pouličnímu divadlu, srpen hlavnímu multižánrovému bloku a závěr se ponese v duchu zářijového Festivalu polévek.

Hlavní scénu na náměstí Republiky doplní dalších osm míst. Kromě toho nabídne Živá ulice i další novinky, například projekt Živá galerie – galerie v netradičním prostoru a na netradičních formátech. Novinkou je i silent kino od 10. do 13. srpna v Proluce, kde bude k němým filmům hrát živá hudba.

Od 14. do 23. srpna vystoupí na náměstí Republiky, U Branky, v Besedě a na dalších místech stovky hudebníků – například Miro Žbirka, Ivan Hlas, The Tap Tap (na snímku), Čankišou, Lenka Dusilová a další. Prostor dostanou i plzeňské kapely. Poslední den hlavního bloku festivalu 23. srpna bude náměstí patřit koncertu Bigbít – Plzeň sobě s plzeňskými legendami Katapult či Burma Jones. Červencový blok Za dveřmi je… divadlo v Mlýnské strouze od 13. do 19. července nabídne několik představení denně. Do Plzně přijedou kromě tuzemských souborů také divadelníci z Polska, Francie či Španělska.

V doprovodném programu je například 18. a 19. srpna akce Babylon na plotně s ochutnávkou kuchyní národnostních menšin žijících v Plzni. Akci uzavře 6. září Festival polévek na centrálním náměstí. Festival Živá ulice je součástí projektu Evropské hlavní město kultury.