ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4511 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Plzeňské divadlo Alfa vybralo od lidí 1200 plyšáků pro chystaný horor

0 Redakce 6.5.2011

Od března se v plzeňském Divadle Alfa sešlo na 1200 použitých plyšových hraček všech velikostí i barev, o které vedení divadla požádalo pro unikátní světovou premiéru hororové hry Amberville, aneb Drsné město hebkých plyšáků.Inscenace podle knihy švédského autora vystupujícího pod pseudonymem Tim Davys bude mít premiéru 3. června a všichni dárci dostali kupon a s ním i šanci vyhrát v slosování vstupenky.
    

Podle ředitele Alfy Tomáše Froydy všechny vybrané plyšáky umístí na scéně, která jimi bude zcela okryta. Některé hračky se použijí v rámci hororových scén. "Jejich spotřeba bude opravdu velká," konstatoval Froyda.

Použité a vyřazené plyšáky do divadla nosili jednotlivci i organizace. Největší množství hraček bylo přivezeno z centra Klokánek z Prahy. Nejstarší darovanou hračkou je medvídek z roku 1950 od manželů z Plzně.

Amberville, aneb Drsné město hebkých plyšáků, je detektivka s prvky hororu ze světa hebkých hraček. Inscenaci připravuje hostující režisér Radovan Lipus, je určena mládeži od 14 let.

Inscenace Amberville bude podle vedení plzeňského divadla světový unikát. Identitu autora píšícího pod pseudonymem Tim Davys, nezná údajně nikdo kromě zástupce nakladatelství. Divadlu Alfa se podařilo získat první a zatím jediné svolení autora k jevištní adaptaci jeho knihy.

rwi