ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5378 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PLAY.CZ v mobilech: Startuje m.PLAY.CZ

0 Redakce 6.10.2010

Největší poskytovatel rádií na českém internetu, server PLAY.CZ, spustil mobilní verzi svých stránek. Projekt m.PLAY.CZ navazuje na bohaté zkušenosti vývojářů PLAY.CZ s aplikacemi pro chytré telefony a otevírá tak možnost poslechu nejenom majitelům iPhonů či zařízení s Windows Mobile, ale všech telefonů, které podporují streaming ve formátech MP3, AAC+ a WMA.

Mobilní verze PLAY.CZ stojí na jednoduché grafice s nabídkou všech rádií. Po kliknutí na rádio se načte stránka s detailem a nabídkou streamů ve všech formátech, ve kterých se daná stanice na PLAY.CZ vyskytuje. Nejvhodnější kvalitu uživatel volí podle toho, jak rychlé připojení k internetu ve své mobilu má. Obecně lze říct, že pro přehrávání v síti EDGE je optimální kvalita 32 a 64 kbps, na Wi-Fi potom 128 kbps. Rychlost přenosu dat však může u mobilních zařízení kolísat v závislosti na kvalitě signálu, takže úplně spolehlivé určení optimálního streamu je na uživateli.

Podporované mobilní telefony zahrnují celou škálu moderních zařízení s operačním systémem, které dokáží přehrávat streamované audio ve třech nejrozšířenějších formátech – MP3, AAC+ a WMA. Grafické rozhraní aplikace je optimalizované pro rozlišení 320×480 obrazových bodů a větší, přesto je m.PLAY.CZ pohodlně ovladatelné i v zařízeních s menším displejem. Web m.PLAY.CZ je napsán ve  standardu HTML 5.

PLAY.CZ