ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16489 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Plastici mají novinku

0 Redakce 7.1.2010

23. prosince loňského roku vyšlo nové studiové CD skupiny The Plastic People Of The Universe Maska za maskou. Poprvé v historii souboru obsahuje jiné skladby, než které zkomponoval dlouholetý výhradní autor Mejla Hlavsa, jenž zemřel v roce 2001.

Po osmi letech (a 41 letech existence skupiny) přišlo na svět regulérní studiové album. Bylo natočeno ve dvou etapách – v červnu a v říjnu 2009 – a nabízí 13 nových a původních skladeb. Některé z nich Plastici již hrají na koncertech, některé zazní poprvé na křtu a několik je určeno výhradně pro domácí poslech.

Hudba v sobě nese z větší části typický plastikovský sound, daný neobvyklým obsazením,  několik skladeb z této tradice překvapivě vybočuje. Autorsky převažuje kytarista Joe Karafiát (6 skladeb), přispěli i Eva Turnová (3), Josef Janíček (2), Ludvík Kandl (1) a jedna skladba je společnou improvizací.

Textově tvoří výrazný  podíl svébytná poezie Vratislava Brabence, zbytek obstarali autoři jako  J. H. Krchovský, Andrej Stankovič, Jiří Kolář. Vůbec poprvé se v repertoáru objevuje i zhudebněný text Ivana Martina Jirouse.

Album se nahrávalo ve studiu Cox Davida Kollera za zvukového dohledu Petra Kalába, mastering byl proveden ve studiu Svengali Alexejem Charvátem. Počin vychází u nezávislého hudebního vydavatelství Guerilla Records (www.guerilla.cz).

Křest alba proběhne v úterý 26. ledna v 19.30 v pražském Paláci Akropolis.  15. ledna představí The Plastic People Of The Universe nové album v Queen Elisabeth Hall v Londýně.

TZ