ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8204 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Plant si na nové album písničky také vypůjčoval

0 Redakce 30.7.2010

Již 13. září  vyjde nové album Roberta Planta Band Of Joy. Budou na něm nejenom původní písně, ale i skladby, které si bývalý zpěvák britských Led Zeppelin vypůjčil od svých hudebních kolegů.
K realizaci projektu pozval Buddyho Millera, který se ve studiu zhostil hry na řadu strunných nástrojů. Kromě něho se jako instrumentalisté pod počin podepsali Darrell Scott (kytara, mandolína, banjo, akordeon, slide kytara), Byron House (baskytara) a Marco Giovino (perkuse, bicí).

Kolekci otevře skladba Angel Dance, která je z repertoáru formace Los Lobos. Její refrén zdobí orientální melodie, která je dokladem Plantovy lásky k hudbě Blízkého Východu. Skladba House Of Cards od Richarda Thompsona se nese v duchu britského folk rocku z přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století. Hráli ji v minulosti například Fairport Convention nebo Pentagle.

„Skladbu Central Two-O-Nine jsme napsali s Buddym Millerem a jde o akustickou věc s chytlavým refrénem. Myslím si, že se trochu podobá Hats Off To (Roy) Harper z alba Led Zeppelin III,“ vysvětluje Plant.

Na kolekci budou mimo jiné  i písničky Silver Rider z repertoáru kapely Low, You Can’t Buy Me Love od Barbary Lynn nebo I’m Fallin In Love Again od The Kelly Brothers.

Dosud poslední album v diskografii Roberta Planta se jmenuje Raising Sand, nahrál je s americkou countryovou zpěvačkou Alison Krauss a vyšlo v říjnu 2007.

JŠp