ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11114 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Placido Domingo zpívá básně papeže Jana Pavla II.

0 Redakce 29.11.2008

Světově proslulý tenor Placido Domingo prozradil, že jeho nové album obsahuje skladby postavené na básních papeže Jana Pavla II.

Na CD Infinite Love (Deutsche Grammophon), které španělský rodák Domingo čerstvě představil ve Vatikánu, jsou duety zpěváka s Joshem Grobanem, Andreou Bocellim, Vanessou Williams a Katherine Jenkins, jakožto i s jeho vlastním synem Placido Domingem Jr. Zajímavější než tato informace je, že texty skladby jsou postavené na anglických, španělských a italských překladech básní polského kněze Karola Józefe Wojtyły, napsané před jeho zvolením papežem v roce 1978. Hudbu na objednávku Dominga složili různí skladatelé a instrumentální party byly nahrány Londýnským symfonickým orchestrem.

Jsem přesvědčen, že bude brzy prohlášen za svatého,“ pronesl Domingo, který se s předchozím papežem setkal několikrát, na tiskové konferenci ve Vatikánu. V květnu 2005 papež Benedict XVI totiž urychlil beatifikační proces Jana Pavla II, který dle běžného řádu Církve může být zahájen až po uplynutí pětiletého období od smrti kandidáta. První fáze procesu, který má vést k blahořečení a později i k svatořečení bývalého papeže byla čerstvě zakončena. Vatikán oficiálně potvrdil, že se po smrti Jana Pavla II. stal zázrak, který mu lze připsat – což je podmínka pro povýšení do stavu blahořečení. Světcem se ovšem může stát až prokázání druhého zázraku.