ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7974 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Plácido Domingo ukončil spolupráci s Metropolitní operou

0 jsk 26.9.2019

Španělský operní pěvec Plácido Domingo ukončil spolupráci s newyorskou Metropolitní opery, kde měl ve středu vystoupit v titulní roli opery Macbeth. Důvodem je podle deníku The New York Times napětí ve sboru kvůli vyjádřením dvou desítek žen, které v médiích v předchozích týdnech obvinily Dominga ze sexuálního obtěžování z před let. Zpěvák popírá, že by je obtěžoval.

„Metropolitní opera potvrzuje, že Plácido Domingo souhlasil s ukončením všech svých vystoupení v Metropolitní opeře, a to s okamžitou platností,“ citoval deník The New York Times z prohlášení prestižního světového domu.

Po zveřejnění prvních obvinění od několika žen letos v srpnu přitom vedení newyorské opery uvedlo, že počká na výsledek vyšetřování opery v Los Angeles, kde Domingo působí jako generální ředitel.

Domingo v úterý poděkoval za možnost ztvárnit v Metropolitní opeře tolik krásných rolí. „Jsem šťastný, že jsem ve věku sedmdesát osm let dostal příležitost zpívat nádhernou roli při zkouškách Macbetha,“ uvedl. „Debutoval jsem v Metropolitní opeře v sedmadvaceti letech a zpíval v tomto vynikajícím divadle padesát jedna skvělých let.“

Zopakoval také, že obvinění odmítá, ale že souhlasil s odchodem, aby „jeho přítomnost nerozptylovala od práce jeho kolegy“.