ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10855 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Plácido Domingo bude dirigovat Mozartovy narozeniny v Praze

0 jsk 3.1.2019

Národní divadlo v Praze připravuje tradiční koncert Mozartovy narozeniny ve spolupráci se spolkem Domingo-Mozart-Prague. Tóny hudby W. A. Mozarta v podání Orchestru Národního divadla pod taktovkou operního pěvce a dirigenta Plácida Dominga zazní 27. ledna ve Stavovském divadle, úzce spojeném s legendárním skladatelem. Vystoupí čtyři sólisté: Adela Zaharia, Štěpánka Pučálková, Petr Nekoranec a Simone Alberghini.

Na 27. leden připadá den narození skladatele Wolfganga Amadea Mozarta. Národní divadlo si každoročně připomíná velkého hudebního génia uvedením koncertu Mozartovy narozeniny ve Stavovském divadle. Magický večer naplněný klasickou hudbou tentokrát ovládne dirigent a operní pěvec světového významu – Maestro Plácido Domingo.

Do Prahy se vrátí po necelém roce a půl, kdy se českému publiku představil jako dirigent Dona Giovanniho Václava Kašlíka, a to také ve Stavovském divadle. Maestro Plácido Domingo:  „Těším se, že se tentokrát vrátím do Prahy u příležitosti výročí Mozartových narozenin. Nemůžu se dočkat, že budu dirigovat výběr Mozartových nejlepších skladeb v podání brilantních sólistů – vítězů Operalie a českých pěvců.“

Domingo mimo jiné dirigoval v newyorské Metropolitní opeře, nastudoval přes stovku oper a ztvárnil téměř 150 rolí. Díky spolupráci Národního divadla se spolkem Domingo-Mozart-Prague se daří tuto osobnost prezentovat i v Praze.