ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29591 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Placebo skončili po první skladbě

0 Petr Hašek 20.8.2012

Britská kapela Placebo ukončila ve čtvrtek večer svůj koncert na rakouském festivalu Frequency v St. Pöltenu už po první skladbě. Důvodem bylo virové onemocnění zpěváka a kytaristy Briana Molka.

Skupina přišla na pódium asi dvacet minut před půlnocí, tedy přesně podle programu. Nic nenasvědčovalo tomu, že by před svým vystoupením řešila nějaký zásadní problém.

Devětatřicetiletý zpěvák už ale při první skladbě Kitty Litter nepůsobil uvolněně a po jejím skončení odešel do zákulisí. Baskytarista Stefan Olsdal na to reagoval slovy: „Myslím si, že jsem ztratil svého zpěváka,“ a odešel zjistit, co se stalo.

Bubeník Steve Forrest se pokusil improvizovat, ale po chvíli odešel do zákulisí i on. Po asi pěti minutách se Olsdal vrátil a v němčině divákům osvětlil situaci: „Mám pro vás zprávy, které nejsou dobré. S mým zpěvákem a bratrem to nevypadá dobře a show nemůže pokračovat. Je to špatné, opravdu špatné.“ Pro 25 tisíc diváků koncert skupiny skončil.

Kapela o celém problému informovala na svých internetových stránkách, kde vysvětlila: „Celý den se Brian cítil špatně a adrenalin, který přišel po příchodu na pódium, způsobil, že byl dezorientovaný a nebyl schopen pokračovat. Další informace zatím nejsou známé.

JŠp