ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7329 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PKF – Prague Philharmonia obsadila pozici koncertního mistra

0 jsk 19.1.2024

Prague Philharmonia obsazuje pozici nového koncertního mistra k současné koncertní mistryni Romaně Špačkové. Z konkurzu vyšly vítězně dvě kandidátky, Barbora Kolářová a Pavla Tesařová. Od března letošního roku se budou obě dámy na pozici střídat. Po roce bude orchestr hlasovat o jejich dalším setrvání na této pozici.

Post koncertního mistra donedávna zastával Jan Fišer, kterého mohou posluchači v současné době slyšet v České filharmonii. V minulé sezoně byl na pozici koncertního mistra Michal Sedláček, současný koncertní mistr orchestru Státní opery.

„Pozice koncertního mistra je pro orchestr mimořádně důležitá, a proto bylo výběrové řízení nesmírně náročné. Obě uchazečky obdržely úplně stejný počet bodů, což je situace opravdu výjimečná. Orchestr se tak rozhodl přijmout obě vítězky konkurzu, a po ukončení zkušebního roku si odhlasují, která z nich bude s PKF pokračovat,“ uvádí ředitelka orchestru PKF – Prague Philharmonia Kateřina Kalistová.

„Obě uchazečky jsou svými zkušenostmi více než schopné zaujmout místo koncertní mistryně. Díky jejich talentu a píli získaly řadu ocenění, a proto bude pro orchestr proces výběru náročný,“ dodává Kalistová.