ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19544 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pixies, Gorillaz i Klaxons zrušili koncerty v Izraeli

0 Redakce 8.6.2010

Mnohé významné světové kapely zrušily plánované koncerty v Izraeli. Důvodem je masakr aktivistů vezoucích humanitární pomoc pro palestinskou Gazu. Minulé pondělí zaútočila izraelská vojenská komanda na flotilu šesti plavidel a zabila při tom devět lidí.

Vystoupení v zemi zrušila například kapela Pixies, která měla v Tel Avivu hrát ve středu. Organizátorům koncertu napsala, že na vystoupení nedorazí, aniž by uvedla příčiny. Pořadatelé to ale logicky spojují s událostmi z minulého týdne.

Pixies na své internetové stránky napsali: „Omlouváme se našim izraelským fanouškům, ale okolnosti, které nastaly, jsou proti tomu, abychom v Tel Avivu hráli. Věříme, že nastanou lepší časy.“

Organizátor koncertu Pixies v Izraeli Szuki Weiss popsal nastalou situaci jako „kulturní terorismus“. Rozčílilo ho také, že kromě Pixies své zastávky v zemi zrušili Gorillaz a Klaxons.

Elvis Costello navíc zrušil izraelskou prezentaci svého nového alba, které se měl osobně zúčastnit, a v komuniké napsal, že tak činí na protest proti útoku na humanitární flotilu. „Z politických důvodů“ odvolali svá vystoupení v Izraeli i Carlos Santana a hiphoper Gill Scott-Heron.

JŠp