ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5627 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Písmenková polívka získala cenu v soutěži o nejlepší evropskou učebnici

0 Redakce 19.10.2020

Zajímavou publikací, která se prosadila na letošním ročníku BELMA Awards (The Best European Learning Materials Awards) mezi nejlepší evropské výukové materiály, je Písmenková polívka. Nevšední knížka o české abecedě z Nakladatelství Fraus získala zvláštní cenu poroty.

„Rolí moderních výukových materiálů již není kompenzace nedostatku informací, ale naopak regulace jejich nadbytku, proto mě těší, že naše jemné ilustrace a dobře čitelná typografie mohou pomoci dětem i rodičům při prvním seznamování s moderním českým jazykem,“ říká Jiří Fraus.

Soutěž každoročně vyhlašuje Evropská asociace nakladatelů učebnic ve spolupráci s Frankfurtským knižním veletrhem a Mezinárodní asociací pro výzkum učebnic a výukových médií. Stejně jako Frankfurtský knižní veletrh, i vyhlášení vítězů cen BELMA 2020 se uskutečnilo online 14. října. Autory Písmenkové polívky, která usnadňuje prvňáčkům cestu k zvládnutí rodného jazyka, jsou Petr Kukal a Soňa Juríková.

„Knížkou Písmenková polívka jsem se snažil se vší pokorou vstoupit do dlouhé řady souborů dětských říkanek na písmena abecedy, pevně usazených v české literární tradici. Mou ambicí bylo vytvořit soubor moderní, současný a blízký životní zkušenosti dětí. Pokud ho jako takový nahlédla i porota soutěže BELMA, mám z toho upřímnou radost,” reagoval na zisk prestižního ocenění Petr Kukal. „Vzhled Písmenkové polívky ocení nejen děti, ale i rodiče, kteří ji s nimi budou společně procházet. Kniha vizuálně vychází z mé oceňované bakalářské práce Slabikář – jemné ilustrace v kombinaci s tiskovým rastrem, přetisky a tlumenou barevností vytváří celek, který doplňují moderní texty básniček v čisté grafické úpravě s dobře čitelnou typografií,“ dodává ilustrátorka Soňa Juríková.