ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18094 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pink Floyd připomenou 20 let od vydání The Division Bell

0 Redakce 22.5.2014

Britská skupina Pink Floyd si letos připomene dvacet let od vydání alba The Division Bell. Výročí stylově oslaví 30. června vydáním bohatě doplněné reedice.

Pink Floyd jsou nepochybně jednou z nejdůležitějších skupin hudební historie. Jejich experimentální rocková muzika ovlivnila miliony posluchačů a inspirovala několik generací hudebníků. Vždy je zdobil progresivní přístup při hledání nových možností, kladli důraz na koncepční propojení zvuku s obrazem. Měli jedinečné nápady a pořádali originální výpravné koncerty. Od roku 1964, kdy vznikli, natočili čtrnáct studiových alb.

Deska The Division Bell z roku 1994 je poslední položkou v diskografii. Zároveň se jedná o druhou studiovku, kterou kapela natočila po odchodu Rogera Waterse. Album se ihned po vydání dostalo na první místo prodejních žebříčků v Anglii i Spojených státech, což se předtím Pink Floyd podařilo jen s nahrávkou Wish You Were Here. Vrchol albové hitparády obsadilo v dalších osmi zemích. Deska, jejímž hlavním tématem je komunikace, je mnohonásobně platinová, celosvětově se jí prodalo přes 12 milionů kopií.

Reedici desky pojali Pink Floyd velkoryse. Na konci června nabídnou sběratelský box s několika unikátními komponentami i nový vinylový formát alba. Původní vinylové vydání obsahovalo zkrácené verze skladeb, aby se nahrávka vešla na jedno LP, nyní bude k dispozici 2LP s plnými verzemi písní, navíc v remasterované podobě. Zvuk z původních analogových pásů ošetřil Doug Sax z The Mastering Lab, jenž s Pink Floyd spolupracuje dlouhodobě.

Nové 2LP bude pochopitelně rovněž ve zmíněném sběratelském Deluxe Boxu. Součástí kompletu bude též červená replika sedmipalcového singlu Take It Back, průhledná sedmipalcová replika High Hopes a dvanáctipalcová modrá replika High Hopes s reverzním laserově vyleptaným designem.

V boxu bude i Blu-ray disk s HD audio verzí The Division Bell a dosud nevydaným 5.1 surround sound mixem. Blu-ray bude rovněž obsahovat nové video ke skladbě Marooned, za kterou Pink Floyd obdrželi v roce 1994 cenu Grammy. Klip se natáčel počátkem roku 2014 na Ukrajině a na disku bude jak ve verzi PCM stereo, tak se zvukem v 5.1. A chybět nebude ani remasterovaná verze The Division Bell z roku 2011 na CD disku či bohatá obrazová složka.

Tagy: