ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5873 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pink Floyd přiblížili novinku

0 jsk 30.9.2014

Britská artrocková skupina Pink Floyd zveřejnila detaily k desce The Endless River. Nové album vyjde 10. listopadu. Je převážně instrumentální, o čtyřech částech. Závěrečnou skladbu Louder Than Words otextovala Polly Samson.

Informace o tom, že Pink Floyd pracují na nové desce, se objevily už na začátku léta. Poprvé se o nahrávce na Twitteru zmínila právě Polly Samson, manželka zpěváka a kytaristy Davida Gilmoura. Její slova následně v  médiích potvrdila i zpěvačka Durga McBroom-Hudson, která se skupinou spolupracovala v 80. a 90 letech a která se prý měla na novince rovněž podílet.

Pink Floyd nyní v oficiální tiskové zprávě upřesnili nejen datum vydání, ale odtajnili také obal alba a další podrobnosti. David Gilmour potvrzuje, že základ desky vznikl už v roce 1993 během natáčení alba Division Bell. K dispozici bylo údajně na dvacet hodin materiálu, který hudebníci znovu pečlivě poslouchali a selektovali. Vybrané nápady a fragmenty skupina rozvinula a přepracovala tak, aby novinka odpovídala jedenadvacátému století.

„Deska je poctou Ricku Wrightovi,“ říká bubeník Nick Mason. „Myslím, že je dobrou ukázkou toho, co dělal a jak moc bylo jeho hraní pro zvuk Pink Floyd důležité.“

Tagy: