ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15131 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pink Floyd a Blur se bouří proti BNP

0 Redakce 30.5.2009

Pink Floyd a Blur  protestují. Výběr s jejich skladbami prodává na své webové stránce xenofobní Britská národní strana (BNP). Hudebníci poslali listu The Times dopis s protestem.Strana známá rasistickými názory a odporem vůči přistěhovalcům prodává výběr folkových,  klasických i rockových skladeb s vlasteneckou tematikou a získává tak fpeníze  na svou činnost. Za autorská práva ke skladbám zaplatila, takže umělci nemohou prodeji právní cestou zabránit.
   
"Proto bychom chtěli jménem 31.000 členů naší asociace vyjádřit náš odpor proti politice a morálce BNP," uvádí dopis, který podepsal generální tajemník asociace hudebníků John Smith, stejně jako bubeník Pink Floyd Nick Mason, zpěvák Billy Bragg, bubeník Dave Rowntree ze skupiny Blur či zpěvačka Sandie Shaw. Představitel BNP řekl, že strana prodává tato alba roky. „Když se o tom najednou začne mluvit nyní, je to zjevně politicky motivované," prohlásil.

Británií otřásá skandál kolem pochybných poslaneckých náhrad. Řada politiků i komentátorů se obává, že by znechucení veřejnosti mohlo nahrát okrajovým stranám, jako je právě BNP.