ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8234 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pierre Richard v Praze jako vinař

0 Redakce 25.10.2011

Slavný francouzský herec Pierre Richard navštíví Českou republiku. Na začátku listopadu přijede do Prahy, nikoliv však jako komik, ale výhradně jako vinař a gurmán. V Praze představí novou řadu červeného vína ze svého vinařství a slavnostně pokřtí restauraci Mon Rouge Pif (Můj červený nos), která nese název po jeho prvním vínu z roku 1989 a jejímž je patronem.

Podle svého výběru a vlastních receptů sestaví Richard večeři o šesti chodech, kterou společně s šéfkuchařem restaurace připraví a hostům nabídne. "Své menu připraví Pierre Richard na pondělí 7. listopadu tak, aby se co nejlépe hodila k jeho vínům, a po večeři pak sám povede řízenou degustací těchto svých vín," říká dovozce Richardových vín Martin Kopecký. První návrhy a objednávka surovin napovídají, že menu by mohlo obsahovat mušle svatého Jakuba na petrželovém pyré s citronovo-zázvorovou omáčkou, zadělávané telecí karé s černým lanýžem nebo rybízovou dřeň s lehkým kávovým krémem.  

Nové víno, které Pierre Richard premiérově představí v České republice, se jmenuje Noces d´Argent (Stříbrná svatba), jde o červené a jedná se o řadu, která vznikla na počest výročí Richardovy svatby. Produkci svého vinařství Château bel Eveque  nabídne nejen odborníkům, ale i svým fanouškům a divákům. V úterý 8. listopadu dopoledne je v plánu setkání s širokou veřejností v Cafe Rozmar, kterou provozuje obecně prospěšná společnost Rozmarýna. Odtud si mohou zájemci odnést podpis Pierra Richarda přímo na etiketě lahve s jeho vínem. V 17:00 pak zasedne jako předseda poroty u Symfonie vín a sýrů v prostorách Novoměstské radnice, kde se na závěr uskuteční rezentace a degustace vín Pierra Richarda.

Vinařství propadl Pierre Richard už v roce 1986, kdy koupil usedlost v panství Eveque u Středozemního moře ve vinařském regionu Languedoc, Corbieres a zrenovoval na něm původní vinice. Jeho vína jsou odborníky řazena mezi nejlepší Corbieres na trhu a vinařství Pierra Richarda pravidelně získává ocenění doma i v zahraničí.  

rwi