ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10377 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Phil Spector shledán vinným z vraždy

0 Redakce 15.4.2009

Porota včera shledala producenta Phila Spectora vinného z vraždy druhého stupně.Herečka Lana Clarkson byla nalezena mrtvá v jeho sídle v Los Angeles v únoru 2003. Zemřela střelnou zbraní za nejasných okolností. První Spectorův proces začal v dubnu roku 2007 a v září téhož roku skončil bez výsledku, protože se porota nedohodla na verdiktu. Nyní děvětašedesátiletému producentovi hrozí minimálně osmnáct let odnětí svobody. Rozsudek bude vynesen 29. května.

V den vraždy našel Spectorův řidič ve vstupní hale sídla mrtvé tělo a zavolal policii. Později vypověděl, že mu tehdy Spector řekl: „Myslím, že jsem někoho zabil.“ S herečkou se seznámil v místě zvaném House of Blues, kde pracovala jako servírka, a pozval ji k sobě domů na drink. Byl to první den, kdy se seznámili. Poté byla nalezena s průstřelem úst a vedle ležela zbraň. Policie později řekla, že Spector na místě činu nechtěl spolupracovat.

Obžaloba během procesu tvrdila, že Spector už v minulosti ohrožoval ženy zbraní, často prý s nimi chtěl hrát v opilosti ruskou ruletu. Obhajoba naproti tomu argumentovala tím, že Clarksonová měla v té době kvůli své zkrachovalé kariéře sebevražedné sklony. Porota se skládala ze šesti žen a šesti mužů, tři prý vlastnili zbraň, devět znalo někoho, kdo spáchal sebevraždu a jeden člen poroty byl prý fanouškem Spectorovy hudby.

Spector je znám svou technologií produkce zvanou „Wall of Sound“, mezi jeho nejznámější počiny patří hit Be My Baby od The Ronettes. Na kontě má také postprodukci alba Let It Be od The Beatles a první sólové desky George Harrisona a Johna Lennona. Jejich úspěch je však přisuzován spíše samotným umělcům než Spectorovi.

MV