ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12858 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Phil Rudd z AC/DC bude osm měsíců v domácím vězení

0 jsk 13.7.2015

Bubeník australské rockové kapely AC/DC Phil Rudd stráví osm měsíců v domácím vězení. Rozhodl o tom novozélandský soud, který mu udělil trest za vyhrožování zabitím a držení drog. Ruddovi přitom hrozilo až sedm let za mřížemi.

Podle soudních záznamů vše začalo koncem srpna 2014, kdy muzikantovi vyšlo sólové album Head Job. Ve své restauraci Phil’s Place uspořádal v den vydání nahrávky oslavu, brzy však nebyl spokojený s jejím průběhem. „Obžalovaný byl nespokojený, že se uvedení alba nevydařilo. V důsledku toho vyhodil několik zaměstnanců, mezi nimiž byla i oběť, na kterou měl největší vztek,“ stojí v soudních záznamech.

Rudd po čtyřech týdnech zatelefonoval jistému člověku, od něhož žádal, aby se o zmíněnou osobu postaral. Později mu nabídl 200 tisíc dolarů, motorku, jeden z jeho automobilů nebo dům, což mínil jako odměnu za svůj požadavek. Rudd pak zatelefonoval bývalému zaměstnanci a řekl, že přijde a zabije ho.

Bubeníka zatkli loni 6. listopadu v jeho domě poté, kdy tam policie provedla razii. Prokurátor následně pro nedostatek důkazů stáhl obvinění z pokusu o objednávku vraždy. Rudd ale letos v dubnu přiznal vinu v souvislosti s obviněními z vyhrožování zabitím a držení drog.

Tagy: ,