ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17828 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Phil Collins vydá v září nové album a v červnu ho představí živě

0 Redakce 20.4.2010

Britský zpěvák, skladatel a bubeník Phil Collins oznámil vydání nového alba nazvaného Going Back. Jedná se v podstatě o jeho oblíbený projekt, v němž osminásobný držitel Grammy dává staronovou podobu soulovým hudebním drahokamům, které sehrály významnou roli v jeho kariéře. Album, jež vyjde v září, je Collinsovo nové studiové po dlouhých osmi letech.

Má představa byla nepřinášet do těchto písní něco nového, ale spíš zkusit znovu vyvolat zvuk a pocity, které jsem zažíval, když jsem tyhle fantastické věci slyšel poprvé,“ říká Collins.

U příležitosti vydání  alba odehraje mezi 22. a 25. červnem letošního roku několik speciálních koncertů v New Yorku. Ponesou název Up Close and Personal: Phil Collins Plays Motown & 60’s Soul a budou věnovány především hudbě z nové desky.

Collinse na pódiu doprovodí  osmnáct hudebníků a vokalistů, včetně legendárních motownovských The Funk Brothers – baskytaristy Boba Babbitta a kytaristů Eddie Willise a Ray Monettea, kteří také hrají na novém albu.  V koncertní sestavě budou ještě Chester Thompson (bicí), Daryl Stuermer (kytara), Brad Cole (klávesy) a Leslie Smith (perkuse). Seskupení doplní pětičlenná dechová sekce a šest doprovodných vokalistů.

Už 17. června obdrží Phil Collins v v New Yorku prestižní ocenění Johnny Mercer Award .

Jeho dosud poslední sólové studiové album se jmenuje Testify a vyšlo v listopadu 2002.

JŠp