ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30106 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Phidylé Kateřiny Kněžíkové mezi nejlepšími alby roku Gramophone

0 jsk 23.9.2021

Phidylé, debutové album sopranistky Kateřina Kněžíková, bylo zařazeno mezi dosud nejlepší klasická alba letošního roku prestižním britským časopisem Gramophone. Album je tak ve společnosti velikánu jako jsou Andris Nelsons a Boston Symphony, Ivan Fischer a Budapest Festival Orchestra, Kirill Petrenko a Bayerisches Staatsorchester nebo treba Lise Davidsen s London Philharmonic Orchestra a Sirem Markem Elderem.

Magazín Gramophone k albu Kateřiny Kněžíkové uvedl: „Tón sopranistky Kateřiny Kněžíkové je vřelý jako by proudil přímo ze srdce. Pro repertoár snových, sytě barevných orchestrálních písní je jako stvořený.“

Kateřina Kněžíková patří k nejobsazovanějším českým operním pěvkyním. I přes covidovou situaci, kdy umělci mají velmi omezené možnosti, a to především zahraniční, si sopranistka Kněžíková připisuje další světový úspěch. V létě Kateřina excelovala na slavném operním festivalu Glyndebourne, kdy světové kritiky nešetřily chválou na její Kaťu Kabánovou stejnojmenné opery Leoše Janáčka. Kateřina vystupuje také s dirigentem Jakubem Hrůšou Bamberských symfonických orchestrem.