ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18075 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Petr Zelenka dokončuje film Modelář

0 jsk 28.6.2019

Po třiceti dnech končí režisér Petr Zelenka natáčení celovečerního filmu Modelář. Poslední klapka nejnovějšího Zelenkova filmu padne v Tel Avivu. Štáb se tak na závěr filmování přesunul na čtyři dny do Izraele, kde točí paradoxně první scénu filmu. V té se hlavní hrdina posledního Zelenkova snímku, jehož ztvárňuje Kryštof Hádek, ocitá v druhém největším izraelském městě. Hádek totiž jako chemik Pavel několik posledních let strávil v Izraeli, kde pracoval v sídle farmaceutické společnosti.

Zelenka ve svém aktuálním snímku nabízí současný příběh, v němž ukáže divákům atraktivní podívanou z prostředí majitelů firmy na pronájem dronů. Režisér z dronů Modeláře nejen unikátně natáčel, ale drony hrají v Modeláři svou roli i v ději samotného příběhu, o čemž se diváci budou moct v kině přesvědčit od 6. února 2020.

Modelář vzniká v producentské společnosti 0.7km films Petra Zelenky a Martina Sehnala. Koproducenty filmu jsou Česká televize – Tvůrčí producentská skupina Kateřiny Ondřejkové, Hangar Films, slovenská společnost Punchart Films – Ivan Ostrochovský a slovinská Fabula – Radovan Misic.